Autotosaserwis.com

boxy

samochody dostawcze

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH
autokar

SERWIS I NAPRAWA

AUTOKARÓW
ciągnik z naczepą

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Jakim uszkodzeniom ulegają TIRy w następstwie wypadków?

tir

Spora część wypadków drogowych to kolizje, w których uczestniczą TIRy. Są to bowiem duże pojazdy i kierowanie nimi wymaga szczególnych umiejętności. Winnymi są również często złe warunki na drodze oraz niesprzyjająca pogoda. Dzięki jednak naprawom powypadkowym TIRów kolizja z udziałem ciężarówki nie musi wiązać się z kasacją auta i tym samym z koniecznością nabycia nowego pojazdu. Sprawdź, jakie naprawy możesz przeprowadzić w ramach powypadkowego serwisu.

Na czym polegają naprawy zewnętrzne?

Na skutek kolizji TIRa najczęściej uszkodzone zostają jego zewnętrzne elementy. W naszym warsztacie zajmujemy się zatem:

  • naprawą kabin,
  • prostowaniem ram,
  • blacharstwem,
  • lakiernictwem.

Powypadkowe lakiernictwo TIRów obejmuje takie czynności jak piaskowanie ram, odtwarzanie uszkodzonych elementów poszycia lub lakierowanie całego nadwozia. W zakres oferowanych przez nas usług blacharskich wchodzi natomiast wyklepywanie, lutowanie, ściągnie poprzez nagrzewanie i dorabiane brakujących elementów. W razie konieczności wymieniamy także na nowe uszkodzone elementy mechaniczne. Zanim zatem po wypadku będziesz myśleć o kupnie nowego auta, spróbuj je naprawić. TIR po usunięciu usterek będzie zachowywał się tak samo, jak ten bezwypadkowy, dlatego nie zawsze warto od razu inwestować w nowy sprzęt.

Co może zostać uszkodzone w TIRZe w następstwie wypadku?

W przypadku poważniejszych wypadków zazwyczaj mamy do czynienia z groźniejszymi uszkodzeniami auta. Wówczas niezbędna może okazać się naprawa silnika, skrzyni biegów czy układu hamulcowego. Reparacji podlegać może całe zawieszenie, zaciski hamulcowe czy rozruszniki i alternatory. Często podczas kolizji awarii ulega instalacja elektryczna. Ingerencji bardzo często wymagają pompy wtryskowe.

W naszej ofercie znajdziesz również naprawę kratownic autobusowych; samonośnych konstrukcji z metalowych kształtowników. Pamiętaj, że bez względu na rozmiar szkód, każde auto ciężarowe, które uległo wypadkowi, powinno trafić do warsztatu samochodowego, przed ruszeniem w dalszą drogę.

,