Autotosaserwis.com

boxy

samochody dostawcze

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH
autokar

SERWIS I NAPRAWA

AUTOKARÓW
ciągnik z naczepą

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Jak często przeprowadzać serwis samochodu ciężarowego?

serwis samochodu ciężarowego

Polskie prawo nakłada na właścicieli samochodów ciężarowych, obowiązek wykonywania regularnych przeglądów technicznych. Auto należy poddawać kontroli minimum raz do roku. Na podstawie jej wyników, pracownik stacji diagnostycznej podejmuje decyzje o tym, czy samochód może nadal aktywnie uczestniczyć w ruchu drogowym. Sposobem na pomyślne przejście procesu weryfikacji, jest regularne dbanie o dobry stan techniczny auta. Podpowiadamy, jak często  serwisować ciężarówkę i na, które jej elementy zwracać szczególną uwagę.

Częstotliwość serwisowania ciężarówek

Samochody ciężarowe wykorzystywane są do transportu różnego rodzaju dóbr. Ich awarie wiążą się z przerwaniem płynności  dostaw i utratą pieniędzy, dlatego warto zadbać o regularny serwis tych aut. Małe usterki są stosunkowo proste do naprawienia, duże – wymagają sprowadzania specjalistycznych części i nierzadko unieruchamiają auto nawet na kilka tygodni. Aby zachować  samochód ciężarowy w dobrym stanie, jego właściciele powinni przywiązywać szczególną wagę do regularnego wymieniania środków smarnych oraz filtrów w układzie napędowym. Producenci pojazdów jasno określają, jak często należy uzupełniać płyny eksploatacyjne oraz wymieniać poszczególne podzespoły silnika, jednak warto robić to częściej – zwłaszcza kiedy samochód jest stale w użyciu i pokonuje dużą ilość kilometrów miesięcznie. Dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa osób poruszających się samochodem ciężarowym oraz innych użytkowników ruchu drogowego, warto przynajmniej raz na dwa miesiące oddać auto na ścieżkę diagnostyczną, która pozwoli wykryć wszelkie ewentualne usterki.

Co psuje się najczęściej?

Najbardziej awaryjną częścią ciężarówki jest silnik, dlatego tak ważna jest regularna wymiana znajdującego się w nim oleju i filtrów. Problematyczna jest także elektryka, ponieważ nie da się jej naprawić, bez podłączenia samochodu do komputera. Oczywiście psują się także inne części jak np. alternator, rozrusznik czy opony. Warto jednak pamiętać, że regularny serwis samochodu ciężarowego pozwoli na wykrycie każdej usterki oraz jej szybką naprawę.

,