Autotosaserwis.com

boxy

samochody dostawcze

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH
autokar

SERWIS I NAPRAWA

AUTOKARÓW
ciągnik z naczepą

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Elektryczny TIR Tesli – ciężarówka, która robi latte

Elektryczny TIR

Amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne Tesla wyprodukowało swoją pierwszą elektryczną ciężarówkę, która określana jest mianem TIR-a przyszłości. Zapewnia nie tylko imponujący zasięg, rozwija prędkości nieporównywalnie szybciej niż w przypadku ciężarówek napędzanych dieslem i wyposażona jest w szereg udogodnień, których nie zapewnią nam nawet ekskluzywne limuzyny.

Ciężarówka Tesli – TIR przyszłości

Chociaż elektryczna ciężarówka Tesli to na razie swego rodzaju ciekawostka motoryzacyjna, trudno nie przyznać, że w ten sposób rozpoczyna się zupełnie nowy etap w dziedzinie transportu. Oto bowiem pojawia się samochód ciężarowy, który realizuje niemal wszystkie oczekiwania, jakie moglibyśmy mieć względem TIR-ów. A oferuje nawet więcej niż moglibyśmy spodziewać się po tego rodzaju pojazdach.

Innowacyjna ciężarówka Tesli wyposażona jest w 4 silniki elektryczne. Rozwija prędkość 96 km na godzinę w zaledwie 5 sekund bez załadunku i w 20 sekund z pełnym załadunkiem. Od “zwykłych” TIR-ów trudno oczekiwać rezultatów chociaż w połowie zbliżonych do tego wyniku. Elektryczny pojazd jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu nawet 800 km. Został wyposażony w zaawansowanego autopilota, który pozwala na automatyczne hamowanie, utrzymywanie pasa i alarmowanie w przypadku jego opuszczenia. Specjalne kamery zamontowane na zewnątrz kabiny monitorują tzw. martwe pole. Ciężarówka ma perfekcyjnie integrować się z ruchem innych pojazdów, gwarantując przy tym podwyższony poziom bezpieczeństwa. Tesla podkreśla też, że elektryczna ciężarówka nie zepsuje się przez 1,6 mln km.

Innowacyjne udogodnienia

Elektryczna ciężarówka Tesli ma zapewniać nie tylko wyjątkową wydajność i niezawodność na drodze, ale również komfortową podróż kierowcy. Wnętrze pojazdu jest komfortowo wyposażone. Co ciekawe, fotel został umieszczony na środku kabiny. Szyby wykonane są z odpornego na uderzenia szkła, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa.

Jak zapewniał Elon Musk na swoim profilu na Twitterze, ta ciężarówka “może zmienić się w robota, walczyć z kosmitami i robi piekielnie dobrą latte”. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że kierowcy TIR-ów nie będą musieli podejmować walki z kosmitami, ale możliwość przygotowania smacznej latte z pewnością byłaby przydatnym udogodnieniem.

 

,