Autotosaserwis.com

boxy

samochody dostawcze

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH
autokar

SERWIS I NAPRAWA

AUTOKARÓW
ciągnik z naczepą

SERWIS I NAPRAWA

SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Co obejmuje komputerowa diagnostyka TIRów?

serwis tira

Od tego, czy TIR działa sprawnie i czy nie występują w nim żadne usterki zależy twoje bezpieczeństwo. Części awarii nie da się dostrzec „gołym okiem”; wówczas z pomocą przychodzi komputerowa diagnostyka TIRów. Sprawdź, na czym polega.

Jak przebiega diagnostyka komputerowa?

Do przeprowadzenia diagnostyki komputerowej potrzebny będzie komputer diagnostyczny. Fachowiec podłącza go do gniazda wewnątrz kabiny TIRa; w ten sposób laptop łączy się z wewnętrznym komputerem w samochodzie. Komputer ten steruje podzespołami w aucie, wykorzystując specjalnie zaprojektowane układy diagnostyczne. Jeśli odczytane parametry odbiegają od normy, sterownik daje o nich znać w postaci kodu błędu. Komputer diagnostyczny następnie dekoduje wykryte błędy. Poprzez zatem porównanie bieżących parametrów z tymi, które określił producent, diagnostyka komputerowa wykrywa usterki.

Co jest w stanie wykryć badania TIRa komputerem?

Przeprowadzana w naszym warsztacie bardzo dokładana komputerowa diagnostyka TIRów jest w stanie wykryć takie usterki jak:

  • awaria sondy lambda,
  • nieszczelności podczas zasysania powietrza,
  • uszkodzenie pompy paliwa,
  • nieprawidłowe działanie przepływomierza.

Szczegółowe badania pozwolą wykryć zwiększoną emisję spalin, za którą odpowiedzialne są między innymi źle działające układy elektroniczne, nieszczelności w układzie paliwowym czy wypadające zapłony. Tego typu badanie wykryje również wszelkie usterki, związane z działaniem poduszki powietrznej.

Kiedy warto zdiagnozować komputerowo swój TIR?

Zgłoś się zatem do naszego warsztatu na komputerowe badanie TIR jeśli tylko masz problemy z uruchomieniem pojazdu lub gdy zaobserwujesz spadek mocy w trakcie jazdy. Niepokój wzbudzić powinno większe spalanie od dotychczasowego oraz nieuzasadnione świecenie się kontrolek na desce rozdzielczej. Nie wahaj się zażądać przeprowadzenia takiej diagnostyki jeśli kupujesz używaną ciężarówkę. Dla bezpieczeństwa zaleca się także przeprowadzanie diagnostyki komputerowej TIRa przynajmniej raz w roku oraz każdorazowo po jakiejkolwiek kolizji.

,